3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI18 września 2018

Pożyczka – sprawdź, jakich błędów nie popełniać!


Pożyczka – sprawdź, jakich błędów nie popełniać!

Kłopoty z płynnością finansową mogą pojawić się w każdej firmie. Wielu przedsiębiorców w takiej sytuacji decyduje się na pożyczenie pieniędzy – czy to z banku, czy też od funduszu pożyczkowego. Często jest to faktycznie najlepsze rozwiązanie. Jednak by pożyczka faktycznie okazała się remedium na kłopoty finansowe w firmie, warto wystrzegać się kilku popularnych błędów.

Błąd 1: Pieniądze od niesprawdzonego pożyczkodawcy

W sytuacji, gdy w firmie brakuje pieniędzy, bardzo łatwo jest o pochopne decyzje. Jednak nawet jeżeli trzeba działać szybko, warto przyjrzeć się dokładniej wybranemu pożyczkodawcy i jego ofercie. Sposobów na szybką weryfikację takiej instytucji jest wiele – często wystarczy zajrzeć na fora internetowe, by dowiedzieć się, czy dany fundusz pożyczkowy jest godny zaufania i czy jego klienci są zadowoleni ze świadczonych przez niego usług.

„Dobrą i szybką metodą na sprawdzenie potencjalnego pożyczkodawcy jest weryfikacja, czy istnieje on w Rejestrze przedsiębiorców w KRS oraz czy nie został wpisany na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego” – podpowiada Paweł Zieliński, Prezes Speed Cash Polska. „Jeżeli cokolwiek budzi nasze wątpliwości, lepiej nie zawierać z taką firmą umowy. Nawet, jeśli kusi korzystnymi warunkami pożyczki” – dodaje.

Błąd 2: Przeszacowanie własnych możliwości finansowych

Kolejny błąd polega na nieprawidłowym szacowaniu comiesięcznych wydatków, które musi obowiązkowo pokryć firmowy dochód. Zanim zapadnie decyzja o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania, warto dokładnie przyjrzeć się, co tak naprawdę zostaje w kieszeni, po odjęciu innych spłat, comiesięcznych obowiązkowych opłat, jak np. ZUS czy zaspokojeniu codziennych potrzeb przedsiębiorcy. Jeżeli kwota raty jest bliska kwocie, jaka zostaje na koniec miesiąca, może okazać się, że ryzyko związane z zaciągnięciem kolejnej pożyczki jest zbyt duże i firma może popaść w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Błąd 3: Dają, to biorę – czyli zbyt wysoka pożyczka

Zanim dojdzie do zawarcia umowy z funduszem pożyczkowym, warto zastanowić się, ile pieniędzy naprawdę potrzebujemy i ile będziemy w stanie spłacić. Zaciągnięcie zbyt wysokiego zobowiązania (z odpowiednio wyższą miesięczną ratą), zamiast pomóc, może tylko zaburzyć naszą płynność finansową. „Nie można zadłużać się >>na wszelki wypadek<<” – komentuje Paweł Zieliński. „Pożyczka, nawet najtańsza, to dodatkowe koszty dla firmy. Jeżeli nie mamy konkretnego przeznaczenia dla całej pożyczonej kwoty, są to niepotrzebne wydatki, które obciążają wynik firmy. Co więcej – kiedyś tę pożyczkę trzeba będzie spłacić. Jeśli nie przyniesie ona jakichkolwiek korzyści dla przedsiębiorstwa, może okazać się, że jej spłata będzie niemożliwa”.

Błąd 4: Brak analizy umowy pożyczki i jej kosztów

Należy dokładnie analizować umowę pożyczki i przeliczyć zawarte w niej koszty finansowania. Może okazać się bowiem, że przy – na pierwszy rzut oka dość niewinnej – pożyczce na kwotę 5 000 zł, po uwzględnieniu wszystkich kosztów, do zwrotu mamy 9 000 zł. Taka pochopna decyzja również – zamiast pomóc – może negatywnie wpłynąć na płynność finansową firmy.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.