3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI29 grudnia 2017

Pożyczka pod zastaw samochodu - na jakich zasadach?


Pożyczka pod zastaw samochodu - na jakich zasadach?

Pożyczki pod zastaw samochodu to doskonała alternatywa dla osób, którym inne podmioty odmówiły wsparcia finansowego. Taki wniosek może zostać odrzucony miedzy innymi ze względu na brak stałego źródła dochodu. Mając jako zabezpieczenie swój samochód możemy wnioskować o wyższą wartość pożyczki niż w przypadku braku zabezpieczenia.

Z uwagi na przedmiot zabezpieczenia pożyczki - czyli samochodu, taka opcja dostępna jest wyłącznie dla właścicieli samochodów osobowych, wpisanych do dowodu rejestracyjnego. Zazwyczaj po pożyczkę pod zastaw samochodu zgłasza się osoba, potrzebująca szybkiego finansowania lub która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Często tacy klienci nie tylko otrzymali odmowę przyznania kredytu bankowego, ale również mają negatywną historię w bazach kredytowych.

Zalety tej umowy to przede wszystkim możliwość wzięcia wysokiej pożyczki już za pierwszym razem - po kolejną pożyczkę można aplikować zaraz po spłaceniu poprzedniej. Decyzja pożyczkowa jest zazwyczaj podejmowana szybko (czasem nawet do 24 godzin), poprzedza ją równie sprawna wycena wartości samochodu. Atutem pożyczki są również brak wymogu zaświadczeń o stałych dochodach oraz elastyczne warunki plus brak ukrytych opłat. Co więcej, po otrzymaniu pożyczki samochód, którego dotyczy umowa zostaje u właściciela.

Pierwsze kroki do wzięcia pożyczki pod zastaw samochodu nie różnią się od innych pożyczek. Wymagane dokumenty to dowód osobisty oraz dokumenty pojazdu, który ma być oddany pod zastaw. Najważniejszy jest dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem technicznym samochodu. Po wybraniu podmiotu, z którym chcemy podpisać umowę, należy wypełnić formularz rejestracyjny oraz wniosek pożyczkowy, który następnie jest rozpatrywany przez pożyczkodawcę. W przypadku decyzji pozytywnej, firma dostarcza umowę pożyczki, pożyczkodawca drogą umowy staje się właścicielem pojazdu w 49%. Zwrot pojazdu następuje po uiszczeniu całkowitej spłaty pożyczki.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.