3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI10 sierpnia 2018

Pożyczka dla rolnika w Speed Cash Polska


Pożyczka dla rolnika w Speed Cash Polska

Prowadzenie działalności rolniczej może przynosić spore zyski i dawać dużą satysfakcję, jednak każda forma rolnictwa generuje duże koszty, a zyski często przychodzą sezonowo. Co w przypadku, gdy dostępne środki na koncie nie wystarczają, aby pokryć bieżące wydatki na gospodarstwo? W celu zachowania płynności produkcji często trzeba wesprzeć się zewnętrznym finansowaniem. Kiedy tradycyjne formy finansowania zawodzą, warto skorzystać z pomocy funduszy pożyczkowych takich jak Speed Cash Polska. Zachęcamy do zapoznania się z historią jednego z naszych ostatnich Klientów oraz jego potrzebą szybkiego pozyskania środków na spłatę ostatniej raty leasingu.

Case study

Klient z wykształcenia i zawodu jest rolnikiem. Do naszego funduszu zgłosił się w lipcu br. z reklamy w Internecie.

Potrzeba: Pilne pozyskanie środków na spłatę ostatniej raty leasingu kombajnu o wartości blisko 1 000 000 zł. Rata w wysokości 100 000 zł musiała zostać spłacona do końca miesiąca.

Klient nie jest zadłużony, ani obciążony żadnymi innymi zobowiązaniami. Prowadzi własną działalność gospodarczą, otrzymuje dotacje z funduszy UE oraz dofinansowanie dla rolników. Posiada również atrakcyjną ziemię rolną, którą otrzymał w drodze darowizny. Oprócz gospodarstwa i gruntów Klient jest właścicielem 5-ciu dobrze prosperujących punktów gastronomicznych zlokalizowanych na Mazurach (okolice Giżycka).

Rozwiązanie: Fundusz Speed Cash Polska udzielił rolnikowi pożyczki na kwotę 100 000 zł na okres 12 miesięcy z opcją przedłużenia w przypadku braku możliwości spłaty w terminie.

Zabezpieczeniem jest ziemia rolna o powierzchni ok. 30 ha, której wartość według operatu szacunkowego wynosi 780 000 zł. Ze względu na rodzaj i formę zabezpieczenia (hipoteka), od Klienta potrzebowaliśmy minimalnej ilość dokumentacji przy zawarciu umowy pożyczkowej, przez co mogliśmy w szybki sposób udzielić finansowania.
Pożyczka jest spłacana z dochodów z bieżącej działalności.

Jesteś rolnikiem i potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki? Standardowe formy finansowania nie spełniają Twoich oczekiwań? Skorzystaj z elastycznej i bezpiecznej pożyczki dla rolników w Speed Cash Polska! Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.