3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI12 maja 2017

Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?


Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

Oryginalny pomysł na biznes i zapał do pracy – od tego się zaczyna. Jednak by możliwe stało się zrealizowanie marzenia o własnej działalności gospodarczej (nawet najmniejszej), konieczne jest pozyskanie odpowiedniego kapitału na jej rozruch (doposażenie biura, zakup potrzebnego sprzętu czy też reklamę). Skąd pozyskać pieniądze na założenie firmy, nie posiadając zabezpieczenia wymaganego przez banki? W takim wypadku warto zwrócić się po pożyczkę na rozpoczęcie działalności do funduszu pożyczkowego.

Szybka pożyczka na rozpoczęcie działalności - czy start-up dostanie kredyt w banku?

Naturalnym odruchem wielu osób zamierzających rozkręcić własny biznes jest zwrócenie się do banku po kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednak już na samym początku tej drogi często odbijają się oni od ściany. Dlaczego? Jak wyjaśnia Paweł Zieliński – prezes zarządu Speed Cash Polska Sp. z o.o. – „banki wciąż niechętnie udzielą kredytów na założenie firmy, ponieważ nowe podmioty nie posiadają argumentów (doświadczenia, zdolności kredytowej), które zmniejszy po ich stronie ryzyko takiej transakcji. Mogą poprosić przedsiębiorcę np. o przedstawienie wyników dotychczasowej działalności, poręczenie lub zabezpieczenie majątkiem, co oczywiście w większości startujących firm jest po prostu niemożliwe”.

Gdzie zatem szukać pieniędzy na założenie firmy, jeżeli zależy nam na szybkim rozkręceniu biznesu? „Zdecydowanie łatwiejszym i szybszym sposobem na pozyskanie kapitału jest zwrócenie się do funduszu pożyczkowego, jakim jest Speed Cash Polska Sp. z o.o., który w swojej ofercie posiada produkty finansowe przeznaczone specjalnie dla startujących działalności” – podpowiada Paweł Zieliński. Tego typu instytucje finansowe wymagają jedynie zabezpieczenia, w postaci nieruchomości, czy samochodu, czyli aktywach, które osoba zamierzająca założyć firmę i tak już posiada.

Minimum formalności, pieniądze na firmę dostępne od ręki

Pożyczka na rozwój firmy udzielana przez fundusz pożyczkowy wymaga od przedsiębiorcy dopełnienia minimum formalności. Wniosek wypełnia się zazwyczaj za pośrednictwem Internetu, bez konieczności częstych wizyt w banku, kompletowania stosu dokumentów m.in. z ZUS czy Urzędu Skarbowego oraz sprawdzania historii kredytowej w BIK-u. Co więcej, wiele tego typu instytucji finansowych udziela pożyczek firmom już od pierwszego dnia ich działalności. Zaletą tego rozwiązania jest także fakt, iż w większości przypadków kapitał zostaje przelany na konto przedsiębiorcy w ciągu 24 h od złożenia wniosku.

Pożyczka na rozwój firmy – na każdy cel - ty decydujesz, na co wydasz pieniądze

Pożyczka na rozwój firmy może zostać wykorzystana praktycznie na każdy cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą – fundusze pożyczkowe nie nakładają na przedsiębiorców żadnych ograniczeń. Mogą oni zatem obserwować potrzeby swojej firmy i na bieżąco decydować o tym, co zostanie sfinansowane z uzyskanego kapitału. To kolejna przewaga produktów oferowanych przez firmy pożyczkowe nad kredytami bankowymi – te drugie muszą bowiem zostać wykorzystane zgodnie z wcześniej określonym planem (np. na zakup maszyn), często nawet w określonych ramach czasowych.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.