3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI20 marca 2018

Pożyczka hipoteczna z funduszu pożyczkowego


Pożyczka hipoteczna z funduszu pożyczkowego

Hipoteka stanowi zabezpieczenie chętnie i często wykorzystywane przez banki przy udzielaniu kredytów. Obecnie również fundusze pożyczkowe coraz częściej oferują swoim klientom korzystnie oprocentowane pozabankowe pożyczki hipoteczne, które mogą okazać się prawdziwym remedium na kłopoty finansowe – zarówno w firmie, jak i w życiu prywatnym. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej formie finansowania!

POŻYCZKA POD HIPOTEKĘ – CO TO TAKIEGO?

Pożyczki hipoteczne przeznaczone są dla osób prowadzących działalność lub firm, które posiadają na własność nieruchomość – mieszkanie, dom jednorodzinny, działkę pod zabudowę itp. To ona bowiem będzie stanowiła zabezpieczenie dla funduszu pożyczkowego na wypadek niewypłacalności dłużnika. W takim wypadku pożyczkodawca, na mocy umowy zawartej w formie aktu notarialnego, zostaje wpisany do działu IV księgi wieczystej danej nieruchomości. W miejscu tym znajduje się lista wierzycieli wymienionych w kolejności, w jakiej będą zaspokajane ich roszczenia, jeśli dłużnik przestanie spłacać swoje długi. Co ważne, wpis taki nie oznacza jednocześnie, że fundusz pożyczkowy czy bank stają się automatycznie właścicielami nieruchomości – w dalszym ciągu stanowi ona własność pożyczkobiorcy, który może z niej swobodnie korzystać.

POZABANKOWE POŻYCZKI HIPOTECZNE – CZY TO SIĘ OPŁACA?

Pozabankowe pożyczki hipoteczne, dzięki zabezpieczeniu w postaci wpisu w księdze wieczystej, są rozwiązaniem bardzo korzystnym dla pożyczkobiorców. Zastosowanie takiego mechanizmu w znaczący sposób obniża bowiem koszty związane z udzieleniem finansowania (odsetki, prowizje, ubezpieczenie itp.) – szczególnie w przypadku ustanowienia hipoteki na nieruchomościach mieszkalnych.

MAM KREDYT HIPOTECZNY – CZY DOSTANĘ POŻYCZKĘ POD TĄ NIERUCHOMOŚĆ?

Co ważne, fakt istnienia już jednego wpisu w księdze wieczystej nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki hipotecznej pod posiadaną nieruchomość. Przykładowo osoba, która jest właścicielem domu o wartości 1 500 000 PLN, obciążonego kredytem hipotecznym na kwotę 800 000 PLN, może zaciągnąć nową pożyczkę hipoteczną w wysokości 400 000 PLN np. na remont nieruchomości lub inny dowolny cel. W takim wypadku fundusz pożyczkowy zostanie wpisany na drugim miejscu hipotecznym (czyli w razie niewypłacalności dłużnika, swoje roszczenia w pierwszej kolejności zaspokoi bank, który udzielił kredytu hipotecznego, a w drugiej pożyczkodawca).

POŻYCZKA HIPOTECZNA W SPEED CASH POLSKA

Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej w Speed Cash Polska wynosi 100 tys. PLN, przy czym jednocześnie nie może być wyższa niż 36 proc. wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Jest ona przeznaczona dla firm oraz osób fizycznych prowadzących własną działalność, które posiadają na własność tzw. płynną nieruchomość w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu lub Trójmieście (mieszkanie, dom, segment, bliźniak etc.), bez ustanowionej wcześniej hipoteki z innego tytułu. Co ważne, nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie nie może być zamieszkana przez osoby powyżej 70 roku życia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, skontaktuj się z naszym Doradcą!

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.