Klientami funduszy pożyczkowych często są osoby, które popadły w kłopoty finansowe i z tego powodu nie mogą liczyć na tradycyjne finansowanie z banku. Powodem negatywnej oceny zdolności kredytowej może okazać się np. zła historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK-u), zajęcie komornicze, czy też zaciągnięte dotychczas zadłużenie. Obecnie również w takich przypadkach można liczyć na uzyskanie pożyczki z sektora pozabankowego.
Co sprawdzi fundusz pożyczkowy zanim udzieli pożyczki?
Osoba z dużym zadłużeniem lub zajęciem komorniczym to bardzo ryzykowny klient dla każdej instytucji finansowej – czy to dla banku, czy dla funduszu pożyczkowego. Dlatego rzetelny pożyczkodawca w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładną analizę sytuacji finansowej potencjalnego klienta.
Co będzie weryfikowane w trakcie takiej analizy? Przede wszystkim fundusz upewni się, czy po odjęciu wszystkich zobowiązań (codziennych rachunków, ewentualnych potrąceń komorniczych czy rat kredytów itp.) pożyczkobiorca dysponuje dochodem w wysokości pozwalającej na spłatę miesięcznej raty pożyczki. Inną istotną kwestią jest zabezpieczenie, jakie może zaoferować (np. czy jest właścicielem nieruchomości lub samochodu i o jakiej wartości). Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku takiej weryfikacji fundusz pożyczkowy przygotowuje ofertę dopasowaną do możliwości danego klienta i udziela pożyczki.
Na kłopoty finansowe – pożyczka pod zastaw lub finansowanie pomostowe
W przypadku problemów finansowych, zajęcia komorniczego, czy złej historii w BIK-u najlepszym rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod zastaw oraz tzw. finansowanie pomostowe, które jest udzielane do czasu odzyskania zdolności kredytowej przez klienta. W przypadku obu produktów zabezpieczenie dla funduszu pożyczkowego stanowi majątek danej osoby – np. samochód, firmowy sprzęt, nieruchomość (mieszkanie, działka). W przypadku braku spłat, instytucja finansowa będzie miała prawo egzekwować swoje należności właśnie z majątku wskazanego przez pożyczkobiorcę jako zabezpieczenie. Od tego, co potencjalny pożyczkobiorca będzie mógł przekazać pod zastaw zależą warunki, na jakich zostanie udzielone finansowanie.
Jak uzyskać pożyczkę od Speed Cash Polska?
Niezależnie od obecnego stanu zadłużenia, historii w BIK-u, czy ciążącej na majątku egzekucji komorniczej, by uzyskać pożyczkę Speed Cash Polska wystarczą cztery kroki:
Krok 1. Złożenie wniosku o pożyczkę – online, osobiście w naszej siedzibie lub telefonicznie.
Krok 2. Dostarczenie wymaganych dokumentów – najczęściej potwierdzające własność nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki.
Krok 3. Oczekiwanie na decyzję o pożyczce – nasz zespół ekspertów zweryfikuje dostarczone dokumenty oraz sprawdzi stan prawny nieruchomości, a następnie przygotuje ofertę dostosowaną do sytuacji finansowej klienta.
Krok 4. Podpisanie umowy i wypłata pożyczki – jeśli weryfikacja dokumentów zakończy się pozytywnym wynikiem, pozostaje tylko podpisanie umowy w kancelarii notarialnej i oczekiwanie na przelew od Speed Cash Polska.