3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI11 września 2017

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę inwestycyjną?


Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę inwestycyjną?

Podstawą efektywnego i skutecznego rozwoju każdej firmy są przemyślane inwestycje. Te z kolei nierzadko wymagają sporych nakładów finansowych, które przekraczają budżet przeciętnego przedsiębiorcy. Brak pieniędzy nie musi jednak oznaczać rezygnacji z dobrego pomysłu. W takiej sytuacji warto bowiem sięgnąć po pożyczkę inwestycyjną, która pozwoli na sprawne zrealizowanie przedsięwzięcia. Na co można przeznaczyć pozyskane w ten sposób pieniądze?

POŻYCZKA INWESTYCYJNA – CO TO TAKIEGO?

Pożyczka inwestycyjna to produkt finansowy, którego celem jest opłacenie inwestycji prowadzonych przez przedsiębiorstwo. Co ważne, pieniądze pozyskane od firmy pożyczkowej, w przeciwieństwie do kredytu (który udzielany jest na ściśle określone przedsięwzięcie), mogą zostać wykorzystane w dowolny sposób – fundusz nie będzie kontrolował tego, jak zostały wydane pieniądze.

POŻYCZKA INWESTYCYJNA NA ZAKUP MASZYN, WYPOSAŻENIA, NIERUCHOMOŚCI

Pożyczka inwestycyjna to dobry sposób na pozyskanie pieniędzy potrzebnych na zakup  środków trwałych, jak np. specjalistycznego sprzętu, maszyn, pojazdów czy wyposażenia niezbędnego do rozwoju firmy i sprostania rosnącym oczekiwaniom klientów. W ten sposób można także sfinansować remont posiadanej nieruchomości, wybudowanie nowej, większej hali magazynowej lub produkcyjnej, rozszerzenie profilu działalności, czy też wejście na nowe rynki.

POŻYCZKA INWESTYCYJNA – NA POCZĄTEK DZIAŁALNOŚCI

Początkujący przedsiębiorcy mogą także zaciągnąć pożyczkę inwestycyjną, którą przeznaczą na wydatki związane z rozpoczęciem działalności. Dla wielu właścicieli firm jest to jedyna szansa na pozyskanie środków finansowych na ten właśnie cel, banki bowiem niechętnie pożyczają pieniądze na niesprawdzone przedsięwzięcia.

POŻYCZKA INWESTYCYJNA – PIENIĄDZE DOSTĘPNE OD RĘKI

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, w życiu każdego przedsiębiorstwa może zdarzyć się sytuacja, kiedy gotówka potrzebna jest praktycznie „na już”. Może być to związane z możliwością zawarcia korzystnego układu biznesowego, warunkiem którego jest określony wkład finansowy. Zgłaszając się do funduszu pożyczkowego po pożyczkę inwestycyjną, przedsiębiorca otrzyma pieniądze nawet następnego dnia, bez konieczności długiego oczekiwania na decyzję kredytową w banku.

POŻYCZKA INWESTYCYJNA – REMEDIUM NA KRYZYS

Pożyczka inwestycyjna to rozwiązanie pomocne także w sytuacji chwilowego braku funduszy, spowodowanego np. zawieszeniem firmy lub wynikającego z sezonowości działalności. Pozyskane w ten sposób pieniądze przedsiębiorca może przeznaczyć na uregulowanie bieżących zobowiązań wobec dostawców, urzędu skarbowego lub ZUS, tak by nie popaść w długi i nie stracić zaufania sprawdzonych kontrahentów.

POŻYCZKA INWESTYCYJNA – ILE MOŻEMY POŻYCZYĆ?

Wysokość pożyczki inwestycyjnej zależy przede wszystkim od tego, czego będzie dotyczyć planowane przedsięwzięcie oraz od przedstawionego zabezpieczenia. Speed Cash Polska posiada w swojej ofercie pożyczki pod zastaw od 30 000 PLN do 10 000 000 PLN.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.