3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI19 listopada 2018

Franczyza – jak to działa i skąd wziąć kapitał na start?


Franczyza – jak to działa i skąd wziąć kapitał na start?

Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności gospodarczej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Obawiasz się, że pomysł się nie przyjmie i ciężko będzie przebić się przez konkurencję? A co jeśli możesz otworzyć biznes, który od samego początku będzie bardzo dobrze rozpoznawalny, będzie cieszył się dużą renomą i przyciągnie wielu klientów? Wystarczy, że zdecydujesz się na franczyzę.

Franczyza – co to jest?

Franczyza to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która polega na współpracy dwóch przedsiębiorców – franczyzodawcy i franczyzobiorcy. Pierwszy z nich ma dobrze działającą, rozpoznawaną firmę z przetestowanym modelem biznesowym i udziela drugiemu przedsiębiorcy niezbędnej wiedzy, technologii i przede wszystkim prawa do działania pod swoją marką, w zamian za określone wynagrodzenie (udziały w zyskach).

Franczyza, czyli instrukcja obsługi biznesu

Co istotne, franczyzodawca nie sprzedaje wyłącznie prawa do użytkowania logo sieci lub znaku towarowego. Za franczyzą kryje się przekazanie całego systemu prowadzenia biznesu. Franczyzobiorca może liczyć na systematyczną i kompleksową opiekę drugiej strony umowy, obejmującą m.in. szkolenia dla całej załogi, wsparcie w kampaniach promocyjnych czy specyficzne dla danego biznesu know-how. W takim wypadku ryzyko związane z prowadzeniem własnej działalności jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku rozkręcania działalności pod własnym szyldem.

Franczyza – podstawowe zasady

  • Właścicielem znaku towarowego i marki sieci franczyzowej jest franczyzodawca.
  • Franczyzodawca przetestował swój biznes i wykazał jego rentowność.
  • Franczyzobiorca prowadzi działalność na własny rachunek – jego zarobkiem jest zysk z działalności.
  • Znaczna część inwestycji związanych z otwarciem punktu oraz zakup towarów leży po stronie franczyzobiorcy.
  • Właścicielem mienia, które znajduje się w punkcie jest franczyzobiorca.
  • Franczyzodawca ma obowiązek przekazać franczyzobiorcy całą wiedzę, jak prowadzić dany biznes.
  • Franczyzobiorca płaci za licencję franczyzową oraz miesięczną opłatę franczyzową.
  • Franczyzobiorca samodzielnie określa ceny produktów lub usług w swoim punkcie.

Franczyza – ile to kosztuje?

Na polskim rynku dostępnych jest ponad 1000 koncepcji franczyzowych, które wymagają zainwestowania od kilkunastu tysięcy (np. małe punkty gastronomiczne lub placówki bankowe) do nawet kilku milionów złotych (np. w przypadku stacji benzynowych czy supermarketów). Przedsiębiorca, który posiada kapitał w wysokości 100 tysięcy złotych może już przebierać w dostępnych ofertach.

Franczyza – skąd wziąć pieniądze na start?

Startujący przedsiębiorca, który zdecydował się na franczyzę może potrzebować zastrzyku pieniędzy na rozkręcenie nowego biznesu. Jedną z możliwości pozyskania kapitału na ten cel jest pożyczka na rozpoczęcie działalności Speed Cash Polska. Jest to pożyczka inwestycyjna, która daje możliwość uzyskania nawet do 2 mln złotych. By ją uzyskać wystarczy zabezpieczenie w postaci dowolnej nieruchomości – mieszkania, domu lub działki oraz dopełnienie minimum formalności. Zapytaj nas o szczegóły klikając tutaj.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.