3
3 480
speedcash baner 480x296 aktualnosci

Aktualności

TAGI06 lipca 2017

Czy osoba bezrobotna dostanie pożyczkę?


Czy osoba bezrobotna dostanie pożyczkę?

Fraza „pożyczka dla bezrobotnych” jest jednym z popularniejszych haseł wpisywanych do wyszukiwarek internetowych – świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tego typu produkt. Okazuje się, że na rynku istnieją instytucje finansowe, które odpowiadają na nie i udzielają pożyczek dla osób bezrobotnych. Zanim jednak zdecydujemy się na taki ruch, warto przeprowadzić osobistą ocenę zdolności kredytowej oraz dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy, której oferta najbardziej przypadła nam do gustu.

Kredyt dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne, które poszukują możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy, często w pierwszej kolejności odwiedzają banki. Jednak mimo oferowanego przez nie indywidualnego podejścia do każdego klienta, bez uzyskania dokumentów potwierdzających stałe źródło dochodów, tego typu instytucje finansowe nie są w stanie zaoferować żadnego produktu osobom bezrobotnym (nawet jeśli dotychczas posiadały one stabilną sytuację i nagle straciły pracę). Jest to uzasadnione podejście, które ma na celu ochronę nie tylko banku, ale też klienta, który – jeśli okaże się niewypłacalny – może w łatwy sposób wpaść w spiralę zadłużenia.

Pożyczka dla bezrobotnych – Czy dla każdego?

Nieco łagodniejsze podejście reprezentują firmy pożyczkowe, które – w wielu przypadkach – nie wymagają oświadczenia o osiąganych dochodach (a jeśli wymagają, to nie są one pod tym względem tak wymagające jak banki). Nie oznacza to jednak, że w żaden sposób nie weryfikują one wiarygodności potencjalnych klientów. Najczęściej sprawdzają one dostępne rejestry dłużników oraz bazę Biura Informacji Kredytowej. W związku z powyższym, osoba bezrobotna, za którą ciągnie się zła historia kredytowa, może nie uzyskać pozytywnej opinii także w instytucji pozabankowej.

Pożyczka pod zastaw – szansa dla bezrobotnych

Innym rozwiązaniem dla osoby bezrobotnej, która potrzebuje zastrzyku gotówki, może być pożyczka pod zastaw – np. domu czy samochodu. Jest to rzetelne zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej oraz jednocześnie szansa na pozyskanie pieniędzy na nieco lepszych warunkach.

Potwierdza to przykład pożyczek pod zastaw udzielanych przez Speed Cash Polska. Jak zapewnia Paweł Zieliński – prezes zarządu Speed Cash Polska Sp. z o.o. – „nasze produkty są każdorazowo indywidualnie dostosowywane do potrzeb i możliwości klienta. Zasadą jest comiesięczna spłata w wysokości co najmniej 1% pożyczonej kwoty, czyli pożyczając np. 100.000 zł, miesięczna rata wyniesie 1.000 zł (ostatnia rata to tzw. rata balonowa). Wszystkie inne warunki podlegają negocjacjom”.

Co ważne, tego typu produkty są dostępne także dla osób, które mają konkretny pomysł na biznes i zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Pożyczka dla bezrobotnych – tylko z głową!

Mimo że na rynku możliwe jest uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych, warto zachować zdrowy rozsądek i dobrze się zastanowić, zanim zdecyduje się na taki krok. Przede wszystkim należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową w dłuższej perspektywie, odpowiadając sobie na pytanie „czy będę w stanie w ustalonym terminie oddać pożyczone pieniądze?”.

Ponadto dobrym odruchem jest szczegółowa weryfikacja firmy pożyczkowej, z którą zamierzamy podpisać umowę. Czerwona lampka w głowie powinna pojawić się w przypadku ofert niewymagających żadnego zabezpieczenia – za tego typu ogłoszeniami mogą bowiem kryć się nierzetelne firmy lub zwyczajni oszuści, którzy korzystają właśnie na pośpiechu i nieprzemyślanych decyzjach m.in. osób bezrobotnych.

Skontaktuj się z naszym Doradcą
* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Speed Cash Polska sp. z o.o. ofert
oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na kontaktowanie się przez Speed Cash Poska sp. z o.o.
w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.
Administratorem Twoich danych osobowych przekazanych w formularzu kontaktowym jest Speed Cash Polska sp. z o.o., zwana dalej: "Administratorem". Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: kontakt@speedcashpolska.pl lub telefonując pod numer: 22 313 19 62. Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych, pisząc na adres: iod@speedcashpolska.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje żądanie kontaktu i przedstawienia Ci oferty produktów i usług świadczonych przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest podjęcie działań na Twoje żądanie przed zawarciem ewentualnej umowy pomiędzy Tobą i Administratorem, jak i realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony internetowej. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie spowoduje, że udzielenie Ci odpowiedzi i przedstawienie oferty produktów i usług będą niemożliwe. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub wzniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz ograniczenia przetwarzania danych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
Wyślij
Speed Cash Polska sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000476807 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 525 256 81 39, REGON 146919158, wysokość kapitału zakładowego wynosi 200 000 złotych (wpłacony w całości). Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Modelowy przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 39,15% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 100 000,00 zł; całkowita kwota do spłaty 133 120,20 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; odsetki 0 zł; jednorazowa prowizja: 30%; miesięczne raty: 1 331,20 zł, ostatnia rata: 118 477,00 zł; całkowity koszt pożyczki 33 120,20 zł; umowa na 12 miesięcy (minimalny okres 3 miesiące, maksymalny okres 120 miesięcy). Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 165,95%. Stan na 14.03.2018r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.